بازدید مدیران پتروشیمی از تولیدی نایلون سپید

بازدید مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی از محل کارخانجات شرکت تولیدی نایلون سپید


در مورخ چهارشنبه 25 دیماه 1392 
آقای مهندس بیات
عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه  آقایان مهندس توکلی ، مهندس تکللو و مهندس زیار از مدیران محترم پتروشیمی با استقبال آقای امیر منصور شیرازیان مدیرعامل شرکت تولیدی نایلون سپید  از خطوط تولید و انبارهای شرکت نایلون سپید بازدید نمودند .

در طی این بازدید و در جلسه ای صمیمی  با حضور مهندس بیات و هیئت همراه ابشان و آقای منصور شیرازیان در خصوص مساثل و مشکلات  موجود فی ما بین واحدهای پتروشیمی و واحد های تولیدی گفتگو و تبادل نظر شد .

منصور شیرازیان مدیر عامل شرکت تولیدی نایلون سپید

منصور شیرازیان مدیر عامل شرکت تولیدی نایلون سپید به عنوان یکی از یزرگترین تولید کنندگان محصولات پلیمری و پیشکسوتان این صنعت برخی از مشکلات موجودرا به شرح ذیل اعلام نمودند و خواستار حل این مشکلات در خصوص حمایت از واحد های تولیدی و کمک به پیشرفت این واحدها و در نهایت در جهت تقویت تولید ملی و افزایش صادرات . ایجاد اشتغال بیشتر جهت جوانان این مرز و بوم شدند : 

1-    حدف موانع در جهت دسترسی سریع و آسان صنایع تولیدی پایین دستی به محصولات پتروشیمی ها و صنایع بالا دستی

2-    حذف واسطه ها و دلالیسم از چرخه توزیع محصولات تولیدی واحد های پتروشیمی .

3-  تعریف مناسب سهمیه مواد اولیه و توزیع عادلانه و مناسب این محصولات به واحد های تولیدی و صنایع پایین دستی و تخصیص گربدهای تولیدی مواد اولیه بر حسب محصولات تولیدی جهت تولید کنندگان واقعی ؛ توسط پتروشیمی ها در بورس

4-  متاسفانه با توجه به انبارهای مملو از مواد اولیه در پتروشیمی ها ، انبارهای واحد های تولیدی پایین دستی در حسرت مواد اولیه می باشد و همانطور که در طی بازئید از خطوط تولید مشاهده شد چندین دستگاه خط تولید این شرکت با توجه به وجود سفارشات به علت عدم تامین مواد اولیه و نبود مواد اولیه منجر به توقف تولید شده است شایسته است در خصوص عرضه مناسب وعادلانه مواد اولیه جهت واحد های تولیدی اقدام گردد . تا علاوه بر فعالیت این خطوط تولیدی زمینه ایجاد اشتغال ، تولید و صادرات محصولات تولیدی فراهم گردد .

5-  قیمت بالای مواد اولیه ، عرصه کم و گاها نامناسب مواد اولیه ، سوء استفاده افراد سود جو ودلال ، و تخصیص نامناسب مواد بین تولید کنندگان ، عدم توزیع عادلانه سهمیه ها مواد توسط اتحادیه ها و اصناف از مشکلات و معظلات اصلی موجود فی مابین پتروشیمی ها و صنایع تولیدی پایین دستی می باشد امیدواریم که هرپه سریعتر با تدابیر مدیران لایق و توانای پتروشیمی های کشور شاهد حذف و ریشه کنی این مشکلات باشیم  .

ضمنا با توجه به تخریبی که در خصوص پلاستیک ها و محصولات پلاستیکی می شود به همین نکته بسنده می شود که با توجه به کمبود درختان و همچنین فضای سبز در کشور ما ، صنایع پلاستیکی نه تنها به محیط زیست آسیب نمی رساند بلکه موجب حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان می شوند .پلاستیک ها نه تنها مخرب محیط زیست نیستند بلکه با فرهنگ سازی  و آموزش صحیح توسط صدا و سیما  ، شهرداری هاو ...  می توانند کمک بزرگی به محیط زیست باشند زیرا پلاستیک ها در چندین مرحله قابل بازیافت بوده و هزینه آن به مراتب کمتر از هزینه قطع درختان و تخریب محیط زیست می باشد . لذا شایسته است شهرداری ها با تاسیس مکان های جهت جمع آوری پلاستیک ها و مواد قابل بازیافت از مردم، در قبال پلاستیکی تحویلی ، کیسه زیاله و سایر افلام داده شود تا زمینه ساز برگشت دوباره پلاستیک ها به چرخه تولید و در نهایت حفظ محیط زیست باشیم

در پایان امیدواریم شاهد  انتصاب و انتخاب مدیران متخصص و آگاه ( پیشکسوتان لایق و توانا ) در اتحادیه ها و اصناف باشیم تا این موسسات با تکیه بر دانش و درک این مدیران آشنا به مشکلات موجود در این صنعت ، راهگشای حل مشکلات تولید کنندگان باشند .

ضمنا درپایان این بازدید از فاز چهارم طرح توسعه شرکت تولیدی نایلون سپید که در فضایی به مساحت 12000 متر ودر سه طبقه در حال ساخت می باشد بازدید به عمل آمد .


فعالیت شرکت تولیدی نایلون سپید در سال 1358 ئر کارگاه کوچکی در محل مولوی تهران و با یک دستگاه تولید نایلون ایرانی ( اکسترودر ) آغاز شد عکس ذیل همان دستگاه را نشان می دهد این دستگاه به مبلغ 50000 تومان وبه صورت اقساطی در سال 1358 و به صورت دست دوم خریداری شد و به از گذشت 34 سال با یاری خدا هنوز این دستگاه در حال تولید می باشد .یادگاری از سالها تلاش ، تلاش و تلاش و این آغازی بود ...

/ 0 نظر / 77 بازدید