شش مهارت مدیران برجسته برای مدیریت

شش مهارت مدیران برجسته برای مدیریت
 
6مهارت مدیران برجسته برای مدیریت

میدانید چه چیزی یه مدیر خوب را برجسته میکند؟

در دنیای رقابتی تجارت جهانی و فنی؛ این باید احساس بشود که مدیر برجسته نیاز به بالا بردن  فهم و درک از تکنولوژی، فرهنگ های چندملیتی و شاخه های تجارت جهانی دارد. وقتی که لزوم و اهمیت همه این ها احساس میشود، تمایز خود به عنوان مدیر برجسته با روش های مدیریتی سنتی و قدیمی جالب به نظر نمی رسد.

1-      « دانستن این که چه موقع باید گوش داد »

 بیشتر مدیران برجسته اغلب در رهبری مشتاقانه تیم و سازمان، روابط تشویقی و همدل و فن خطابه ماهرند. مدیران برجسته همچنین ارزش بالای سوال پرسیدن و جمع آوری اطلاعات را می دانند. توانایی این که نفس خود را کنار بگذارند و کمی گوش دهند، آن ها را خاموش و مجهول به نظر نمی رساند بلکه به شدت هوشیار به نظر می رسند.

2-       « محول کردن مسئولیت ها »

 داشتن مهارت تحلیلی و سازمانی خوب یک کلید شخصیتی تعداد زیادی از مدیران موفق است. مدیران برجسته همچنین می دانند که مدیریت و توسعه مجموعه سازمانی به تنهایی غیرممکن است، به همین دلیل آن ها به دنبال جذب و حفظ استعدادهای کلیدی که بتوانند مسئولیت ها و وظایف مهم را بر عهده بگیرند، هستند.

3-       « پیدا کردن راه حل های خلاقانه »

 توانایی تشخیص ریشه مشکلات تجارت برای همه مدیران بسیار مهم است. همانطور که متخصص بودن، مدیران عالی را از هم متمایز می کند، در پیدا کردن راه حل موثر برای مشکلات نیز تاثیر دارد.

4-       « تخصیص اعتبار (وام) »

 وقتی در مورد موفقیت کمپانی های بزرگ می شنوید، اغلب در مورد مدیران کارآفرین در اداره کردن سازمان چیزهایی می شنوید. مدیران برجسته اغلب در پس زمینه کار، اعتباری برای بهبود شرکت و کارکنان اختصاص می دهند. آن ها ارزش تقویت کارکنان برای رسیدن به اهداف شرکت را خوب می دانند.

5-       « دانستن این که چه موقع باید خط مشی را تغییر داد »

 کمپانی های خوب در مواقع سخت و چالش های عمده با داشتن مدیری که بتواند برای ادامه بانکدار خود را دلگرم کند، پشتکاری به خرج می دهد. مدیران عالی همچنین می دانند که دقیقا چه موقع یا چالش در واقع در پس زمینه مشکل دیگر که نیاز به تغییر دارد، ریشه دارد.

6-       « سبک سر (احمق) نبودن »

 بدون شک، بهترین مدیران تجارت باهوش، غالبا حرفه ای، با ریشه عالی و با اعتبار بیشتر از کارت تجارت (BUSSİNES CARD ) که می تواند داشته باشد، هستند. چیزی که مدیر برجسته را متمایز می کند، هوش منحصر به فرد اوست. یک مدیر فوق العاده باهوش و تیز که پایه اخلاقی و روحی آن ها را برای کارآفرینی زمینه سازی می کند و آن ها را از افتادن به تله خفگی و گنگی حفظ می کند.

این بحث، مخصوصا میان کارآفرینان جوان ادامه خواهد داشت که در حال حاضر مدیران برجسته خودشان را با توانایی هدایت مجموعه و استنتاج نیازهای جهانی و فنی بهنگام مشاهده تقاضاهای نسل جدید استعدادهای جوان، متمایز می کنند. چون این بحث صدق می کند، پس من باور دارم که مدیران برجسته با درک شخصیت مدیران خوب پا به عرصه می گذارند و خودشان را بهتر از آن ها آماده می کنند.

مطمئنا داشتن کمی اطلاعات در مورد رمزگذاری و ارزش نحوه مدیریت کمک می کند ولی زمانی که از این ها جا ماندند، مهارت های مدیریت سنتی مسلط می شود.

شما چی فکر می کنید؟ چه مهارت های دیگری مدیران برجسته را از دیگران متمایز می کند؟ لطفا نظراتتان را بگویید.

1400613752_peter-gasca

پتر گاسکا

 متخصص کارآفرینی و تجارت خرد

آقای پتر گاسکا ( Peter Gasca ) کارآفرین، مشاور تجارت خرد، نویسنده و سخنران تجارت هستند. اخیرا آقای گاسکا یک سمت موفق، مشاور توسعه تجارت برای USAID  داشتند. ایشان همچنین دستیار نویسنده یک میلیون قورباغه هستند.

/ 0 نظر / 50 بازدید