مصاحبه مدیر عامل مجموعه تولیدی نایلون سپید در وب سایت ایرانیان پلاست

متن مصاحبه امیر منصور شیرازیان مدیر عامل مجموعه تولیدی نایلون سپید در وب سایت ایرانیان پلاست      

کالای ایرانی را در سبد مصرف کنندگان قراردهیم

نایلون سپید امروز نام آشنایی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان  انواع مختلف و متنوع محصولات پلاستیک است .خلاقیت و تنوع کالا وتوجه و احترام به نیاز مشتری چیزی است که دست اندرکاران نایلون سپید تلاش می‌کنند تا به آن متعهد باشند. دراین میان‌ایجاد فضای شغلی برای بیش از 1000 نفرپرسنل‌درتولید و صنعت‌کشور نیز نشانگر توانمندی و تلاش مجموعه نایلون سپید است؛ آنچه که امروز بیش از پیش تولیدکشور به آن نیازمند است.مجموعه نایلون سپید در حال حاضر در وسعتی بیش از 20 هزارمتر مربع و دارا بودن چند صد دستگاه و ماشین تولیدییکی از کامل ترین و مجهزترین شرکت‌های فعال در سطح خاورمیانه به شمار می‌رود.

جناب آقای شیرازیان در حال‌حاضر نایلون سپیدچه ‌محصولات جدیدی برای ارائه به بازارتولید دارد ؟

محصولات بسیاری را دردست تولید داریم که از جمله می‌توانم به این نمونه ها اشاره کنم:انواع کیسه فریزر با بسته بندی جدید 40 – 60 -100 و 120 برگی ،کیسه فریزر 250 برگی پرفراژدار،کیسه زباله نایلون سپید با بسته بندی های متنوع و بسته بندی های بسیار شکیل  در سایز های مختلف و به صورت پرفراژدار ،سفره های یکبار مصرف نایلون سپید  در چندین برند با نام‌های ضیافت ، مجلل ، های‌کلاس ، پیک نیک ،کودک  و طرح دار  با  طراحی های  متنوع وبا بسته‌ بندی های بسیار زیبا، دستکش یکبار مصرف  نایلون سپید با بسته بندی های جدید ،کیسه زباله های خوشبو و معطر  نایلون سپید در اسانس های مختلف ، فویل آلومینیومی نایلون سپید با بسته بندی منحصر به فرد و بسیار زیبا وکیسه زباله بند طلایی نایلون سپید .

نایلون سپید کالاهای خود را به چه کشورهایی و با چه خدماتی ارائه می‌دهد ؟ 

محصولات تولیدی شرکت تولیدی نایلون سپید به کشورهای همسایه از جمله : عراق ،کردستان عراق ، پاکستان ، افغانستان ، ارمنستان،گرجستان ، روسیه ، ترکیه ، اتریش ، رومانی و سوئد صادر شده و البته در حال حاضر نیز در مرحله عقد قرارداد و  صادرات به کشورهای آلمان ، اسپانیا و انگلستان  هستیم. توجه به کیفیت محصولات ، بسته بندی بسیار شکیل و به روز کالاها، توجه به سلایق مشتری و نیاز بازار و در نهایت قیمت مناسب محصولات ما موجب شده که خوشبختانه روز به روز بر تعداد مشتریان و متقاضیان نایلون سپید افزوده شود.

به عنوان یک تولیدکننده و صادرکننده موفق‌توان رقابت‌کالای صادراتی ایرانی را در مقایسه با دیگر کالاهای موجود دربازار چگونه می‌بینید؟

کیفیت و قیمت مناسب محصولات، بسته بندی به روز محصولات ، توجه به نیاز بازار و علایق مصرف کننده و تولید محصولات بر اساس استانداردها بین المللی و با کیفیت مطلوب امتیازات خوبی برای رقابت‌کالای ایرانی در مقابل کالاهای دیگر در بازار داده است.

محصولات نایلون سپید ازچه  مزایا وکیفیتی برخوردارند؟در بخش‌آزمایشگاه از چه امکاناتی دراین زمینه بهره‌مندید ؟

محصولات نایلون سپید بر اساس نیاز مشتریان و با توجه به برندهای مشهور جهان  و علایق مصرف کنندگان  و با اخذ استانداردهای روز دنیا تولید می شود .مجموعه تولیدی نایلون سپید با دارا بودن یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و کادری مجرب و باتجربه ، با نظارت کامل بر تو لید محصول در چندین مرحله ، بر فرایند تولید،کنترل و نظارت کامل دارد بر این باوریم که " کیفیت اتفاقی نیست "  بلکه حاصل تلاش و پشتکار تیمی کاملا با تجربه در جهت تولید محصولی با کیفیت با نام مقدس ایران اسلامی است .

در زمینه تهیه مواد اولیه با چه مشکلاتی روبه هستید ؟

مشکل اصلی در خصوص تهیه مواد اولیه نقدینگی است

راه اندازی سامانه بهین یاب را در برطرف کردن مشکل تهیه مواد اولیه چقدر موفق دیدید؟

را اندازی این سامانه  بسیار موثر و مفید بوده است

آیا در نمایشگاه‌هایی که اخیرا درداخل برگزار شد حضور داشتید ؟برگزاری نمایشگاه‌های داخلی چه دست آوردهایی برای تولیدکنندگان خواهد داشت؟

در نمایشگاه تبریز و رشت حضور داشتیم اما سطح نمایشگاه در حدی که انتظار می رفت بالا نبود و می توان در حد متوسط این نمایشگاه ها را ارزیابی کرد که البته عدم استقبال مناسب نیز شاید به عواملی از جمله عدم اطلاع رسانی مناسب مربوط می شود.

مطمئنا برگزاری نمایشگاها و حضور تولیدکنندگان مختلف با توانایی ها و تجربیات مختلف محلی بسیار مناسب است   و می‌تواند بستری مطلوب برای استفاده از تفکرات و تجربیات سایر تولیدکنندگان و بازرگان و تجار در زمینه های مختلف  تولیدی و اقتصادی باشد.

مجموعه نایلون سپید چه اندازه با دانش فنی وتکنولوژی روز پیش می رود؟

در مجموعه تولیدی نایلون سپید استفاده ازدانش و فناوری و استفاده از تکنولوژی  اهمیت بسزایی دارد به طوری که هم اکنون بیش از 100 نفر از محققین و مهندسین در سطوح مختلف شرکت در حال فعالیت  هستند .ما  با استفاده از نیروهای متخصص بومی و ملی توانسته ایم محصولاتی با مرغوبیت بین المللی تولید و به بازارهای اروپا و آسیا عرضه کنیم و جای بسی خوشبختی است که توانسته ایم قدم‌های موفقیت آمیزی را جهت رشد وتوسعه صنعت پلاستیک کشور برداریم.

بخش فروش چه خدماتی رابه مشتریان ارائه می‌دهد ؟

مشاوره پیش از خرید، حین خرید و بعد از خرید ،استفاده از نظرات و ایده های سازنده مشتریان ،تولید محصولات بر اساس نظرات نمایندگان و مصرف کنندگان و سلیقه بازار، قبول محصولات گاها مشکل دارو تعویض محصول و همچنین پرداخت ضرر و زیان و جلب رضایت مشتریان‌. همچنین برای نخستین بار در ایران شرکت تولیدی نایلون سپید در جهت حمایت از مصرف‌کنندگان اقدام به بیمه محصولات خود نموده است.

شرکت نایلون سپید با وجود مشکلات فراوان تولید تا امروز وجه ی خوبی رااز تولید و عرضه محصولاتش به مشتریانش ارائه داده است چه عواملی را در پشت سرگذاشتن محدودیت های تولید ( تحریم ها، نوسانات ارز، معضلات تهیه مواد اولیه و... ) موثر می‌دانید؟

استفاده از کادر مجرب ، جوان ، تحصیل کرده و پر انرژی ایرانی،انجام امور به صورت تیمی و گروهی استفاده از دانش و تکنولوژی و ماشین‌آلات روز دنیا،اهمیت به تفکرات و خلاقیت پرسنل مهم‌ترین عواملی بود که به مارادر عبور از شرایط سخت تولیدیاری رساند.

چه انتظاراتی از دولت جدید دارید ؟

ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای دولت تدبیر و امید انتظار می رود دولت جدید در خصوص حمایت از تولیدکنندگان در جهت تامین نقدینگی ، پرداخت اعتبارات بانکی با بهر ه بانکی پایین، تسهیل صادرات برای شرکت های تولیدی ،کاهش هرینه های حامل های انرژی ،تسهیل امور بیمه ای و مالیاتی مربوط به بنگاهای اقتصادی و شرکت های تولیدی ،بخشش دیر کرد جرایم بانکی ،بخشش سود ناشی از افزایش قیمت ارز در خصوص بدهی های ارزی برای تولیدکنندگان و حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان  متعهد ایرانی‌تلاش بیشتری انجام دهد.

درپایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

بزرگترین افتخار من به عنوان یک ایرانی خدمت به وطن و مردم عزیزکشورم ایران است. خوشحالم که در سفره ای که با لطف خداوند و کاروکوشش من و همکارانم گسترده شده است به طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از هزاران نفر کسب‌روزی می‌کنند و هیچ چیز لذت بخش تراز گستردگی این سفره نیست تا درکنار دانشگاه کارو زندگی مجموعه تولیدی نایلون سپید تعداد بیشتری به فعالیت و کسب روزی حلال بپردازند. امیدواریم با مصرف‌کالای ایرانی موجبات رشد و شکوفایی صنعت‌کشور را فراهمآوریم و آن را درسبد مصرفی مصرف کنندگان قراردهیم. خداوند سبحان را شاکریم‌که توانستیم با همت جوانان غیورایرانی گام‌هایی هرچندکوچک درجهت‌توسعه وترقی‌کشور عزیزمان برداریم .چو ایران نباشد تن من مباد

http://www.iranianplast.com

/ 0 نظر / 94 بازدید